facebook groupsgoogle play

Dikkat! Cep telefonunuzda yer alan Facebook ve Instagram üzerinden linklere girerseniz PDF dosyasını indirmek istediğinizde hata verecektir. Çünkü Facebook ve Instagram, dosya sisteminize erişemez. Bu nedenle PDF'yi indirmek için siteye Chrome vb. tarayıcılardan girmeniz gerekir.

TYT - AYT 2018 Sınav Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı (İndirin)


TYT ve AYT soruları, cevapları yayımlandı.
20 edebiyat, 4 okuduğunu anlama sorusu. AYT Türk Dili ve Edebiyatı soru dağılımı şöyledir:
Pendname
Şair Evlenmesi
Sebahattin Ali
Teşhis
Yek ahenk gazel
Yahya Kemal
Ayaşlı ve Kiracıları
Kiralık Konak
Zehra
Gazel
beyit sıralaması
Şeyh Galip
Mantıkut Tayr
Milli Edebiyat
Naturalizm
Postmodernizm
Halk hikayesi
Necati Cumalı
Şiir incelemesi (Sarmal kafiye yoktur)
Hüseyin Rahmi Gürpınar (Şık romanı)

Türkçe için de paragraf sorularının ortalama üzerinde olduğunu söyleyebiliriz. 11 adet dil bilgisi sorusu gelmiş bulunmakta. Dil bilgisi soruları da ortalama bir seviyedeydi. Yani eleme sınavıydı diyebiliriz. Sınav içerisinde bir tane de "hatalı" soru bulunmaktaydı. Dileriz ÖSYM o soruyu iptal eder, bir daha böyle hatalara yer vermez.

ÖSYM sitesinde indirme problemi yaşayanlar içindir.
 TYT 2018 AYT 2018 İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.