facebook groupsgoogle play

Dikkat! Cep telefonunuzda yer alan Facebook ve Instagram üzerinden linklere girerseniz PDF dosyasını indirmek istediğinizde hata verecektir. Çünkü Facebook ve Instagram, dosya sisteminize erişemez. Bu nedenle PDF'yi indirmek için siteye Chrome vb. tarayıcılardan girmeniz gerekir.

Sıfatlar Çıkmış Sorular ve MEB Denemesi (25 Soruluk) | PDF


Sıfatlar veya diğer adıyla ön adlar, sözcük türleri içerisinde en geniş kapsama sahip olan türdür. Nitekim zamir, zarf gibi sözcüklerle kıyaslanabilir. Böylelikle ortaya çıkan karmaşada sıfat bilgisine sahip olma önceliği vardır. Sizler için sıfatlarla ilgili MEB testlerinden ve çıkmış ÖSYM sorularından bir derleme hazırladık. İndirip çıktı alabilirsiniz.


İyi çalışmalar.

1.A 2.D 3.D 4.D 5.E 6.A 7.A 8.E 9.D 10.A 11.B 12.E 13.D 14.E 15.C 16.C 17.B 18.C 19.A 20.B 21.D 22.D 23.E 24.C 25.A


Sorular ODSGM'den ve osym.gov.tr adresinden alıntılanmıştır.
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar