facebook groupsgoogle play

Dikkat! Cep telefonunuzda yer alan Facebook ve Instagram üzerinden linklere girerseniz PDF dosyasını indirmek istediğinizde hata verecektir. Çünkü Facebook ve Instagram, dosya sisteminize erişemez. Bu nedenle PDF'yi indirmek için siteye Chrome vb. tarayıcılardan girmeniz gerekir.

Sözcükte Anlam, Cümlede Anlam, Sözcükte Yapı Çıkmış Soru Denemesi (30 Soruluk) | PDF


Sözcükte anlam ve cümlede anlam, Türkçenin temeli konumundadır. Bu nedenle dil bilgisini oturtabilmek adına bilinmesi gereken esas şey anlam konusudur. Bunu da oturtabilmek için resmî kaynaklardan soruları çözmek daha doğru olacaktır. Öğrencilerimiz için çıkmış soruları derledik. ÖSYM ve MEB soruları bir arada bulunmaktadır. Aynı zamanda dil bilgisinde yapı konusunda yer alan ekler için de sorular eklenmiştir. 

1.E 2.E 3.C 4.B 5.D 6.B 7.A 8.C 9.A 10.D 11.E  12.E 13.B 14.D 15.D 16.E 17.A 18.C 19.A 20.C 21.E 22.C 23.D 24.C 25.E 26.C 27.E 28.B 29.C 30.B


Çıkmış sorular osym.gov.tr'den alıntılanmıştır.
Bu uyarı bildirim kutusudur
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar