UYARI: Facebook ve Instagram üzerinden gelenler, PDF'leri indirebilmek için sağ üstteki "üç nokta"ya basarak "tarayıcıda aç" (chrome, safari vb.) tuşuna tıklamalıdır. Facebook veya Instagram tarayıcısından Google Drive indirme yapmamaktadır.

ÖSYM Tarzı Mini AYT Edebiyat Denemeleri


AYT formatı her sene daha fazla yorum ister hâle geliyor. Böylelikle öğrencilerin hem edebiyat bilgisi hem de yorum yapma gücü sınanmış oluyor. ÖSYM'nin bu tavrı, edebiyatın önemini gün geçtikçe de artırmaktadır. Bu nedenle bizler de edebiyat denemelerini oluştururken yorum gücünüzü sınamaya, ÖSYM'nin benzeri bir sınav oluşturmaya gayret ettik. Sizler için oluşturduğumuz mini AYT denemeleri tam olarak yeni ÖSYM tarzını yansıtmakta. Aşağıdaki linkten indirebilir, karekodu okutarak cevap anahtarına ulaşabilirsiniz.

İyi çalışmalar dileriz.
PDF'ler için başlığa tıklamanız yeterlidir.

  1. MİNİ AYT 1 | PDF
  2. MİNİ AYT 2 | PDF


TEST 1: 1.C 2.C 3.E 4.E 5.C 6.D 7.E 8.D
TEST 2: 1.E 2.C 3.C 4.C 5.A 6.B 7.C 8.D

Bu soruların online hâline edebiyatveturkcesorubankasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.
Tüm sorular telif hakkına sahiptir. Başka bir yerde, kaynakta kopyalanamaz, para karşılığı satılamaz.
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.

0/Yorumlar