AYT Edebiyat Denemesi 2 | PDF

Başladığımız edebiyat seri denemelerinde "edebiyatveturkcecom" olarak öğrencilerimizin arkasında olmayı hedefliyoruz. Bu denemelerden hiçbir gelir elde etmemek adına soruları kendimiz oluşturup yayımlıyoruz. 

Bu edebiyat deneme serisinin ilk basamağı olarak indirime sunulmuş olan deneme "M. Şeyhmus Yavuz" ve "Melih Özdamar" Hoca'mız tarafından hazırlanmıştır. Sorular, kişiye ait olduğu için başka bir isimle, başka bir yayın adı altında yayımlanamaz, paylaşılamaz. Sorular teliflidir. Ücret talep etmemek şartıyla tüm öğrencilerimizle paylaşılabilir durumdadır. 


Bu "ücretsiz" denemelerden gelir elde etmeye çalışanlar hakkında gerekli adlî işlemler yapılacaktır. 
1.E 2.E 3.C 4.D 5.B 6.C 7.C 8.A 9.E 10.E 11.D 12.A 13.C 14.D 15.B 16.D 17.E 18.C 19.B 20.D 21.B 22.B 23.A 24.C


Telif hakları, edebiyatveturkcecom'a aittir.
Ücret talep etmemek, başka bir isim adı altında yayımlanmamak şartıyla kamuya sunulmuştur. 
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.

4 Yorumlar

 1. Merhabalar;
  Cevap anahtarında hata var mı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, hata bulunmamakta. Gözden kaçırdığımız bir husus varsa dile getirebilirsiniz.

   Sil
 2. hocam 13.soru nasıl kutadgu bilig olabiliyor?dede korkut gibi ayrıca tiyatro sorusunda 3 eserinde evliliten görücü usulünden bahsettiğinden eminim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba, soruları dikkatli okuyunuz. Soruda size eşliği sormamış. Sizden istediği "sembolik" değer açısından hangisiyle yakınlık kurduğudur. Tiyatro sorusunda 3 eserde görücü usulü evlilik olabilir ancak soruda görücü usulü evliliğin yıkıcı etkileri istenmektedir. Detaylara dikkat etmelisiniz.

   Sil
Daha yeni Daha eski