facebook groups   google play

Noktalama İşaretleri ve Sürekli Sorulan, Çıkabilecek Detaylar - PDF Konu Anlatımlı

Noktalama İşaretleri, ister YGS olsun ister LYS olsun isterse de KPSS olsun sürekli karşımıza çıkan bir konudur. Özellikle virgül, noktalı virgül, nokta, kesme işareti ve iki nokta gibi başlıklar öğrencilerin en çok karşılaştığı ve karıştırdığı bölümlerdir. Elbette bu dosyada sizlere önemli olacak, olabilecek konuları işaretledik kalın yazarak ancak bunların açıklamasının yetersiz geleceğini düşünüyoruz.

TDK, her ne kadar açıklamalarıyla beraber vermiş olsa da bazı kuralları karşılaştırmalı olarak vermek daha mantıklıdır. Bunlar için de sizlere yakın zamanda video ve görseller sunacağız. PDF dosyasını her zaman, her yerde okuyabilir ve kullanabilirsiniz.

Elbette bu kullanım ticari kaygı gütmemek şartıyladır.

İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır.

Türkçe ve Edebiyat yönetimi.