facebook groupsgoogle play

Dikkat! Cep telefonunuzda yer alan Facebook ve Instagram üzerinden linklere girerseniz PDF dosyasını indirmek istediğinizde hata verecektir. Çünkü Facebook ve Instagram, dosya sisteminize erişemez. Bu nedenle PDF'yi indirmek için siteye Chrome vb. tarayıcılardan girmeniz gerekir.

Ses Bilgisi - PDF Konu Anlatımlı

Ses bilgisi konusu, Türkçenin en temel konularından biridir. YGS, DGS, KPSS, TEOG vb. sınavlarda her sene garanti bir soru olarak karşımıza çıkmaktadır. Ses bilgisi, aynı zamanda yazım kuralları sorularının da vazgeçilmezidir. Kısacası bu bilgiye sahipseniz eğer en az iki soru cebinizde demektir.

Ses bilgisi başlıkları altında; düz, yuvarlak, geniş ünlüleri ve ses olayları olarak adlandırdığımız ünsüz benzeşmesi, değişimi, ünlü düşmesi, ünsüz düşmesi, ses aşınması, ünlü türemesi, ünsüz türemesi, kaynaştırma harfleri gibi konuları göreceğiz. 

PDF içerisinde hepsini "sorularla" beraber detaylıca bulabilirsiniz.

İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır.
Türkçe ve Edebiyat yönetimi.