UYARI: Facebook ve Instagram üzerinden gelenler, PDF'leri indirebilmek için sağ üstteki "üç nokta"ya basarak "tarayıcıda aç" (chrome, safari vb.) tuşuna tıklamalıdır. Facebook veya Instagram tarayıcısından Google Drive indirme yapmamaktadır.

Yazım / İmlâ Kuralları - PDF Konu Anlatımlı


Yazım Kuralları, Türkçenin başta gelen konularından biridir ve her sene, her sınavda en az bir soru ile karşımıza çıkmaktadır. Yazım Kurallarını sizler için derledik ve önemli olan, sürekli soru olarak karşınıza çıkabilecek kuralları belirledik.

Özellikle sayıların yazımında ve birleşik kelimelerin nasıl yazılacağına dair olan konuda sizler için kalın ve eğik harflerle işaretledik. Büyük harflerin nasıl yazılacağı ise içerikte kılavuzdan sadeleştirilmiş olarak alınmıştır. Kısaltmalar konusunu da es geçmemenizi öneririz.
    Yazım Kuralları başlığı altında pdf içeriğinde yer alan konular şunlardır:
  1. Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler
  2. Birleşik Kelimelerin Yazımı
  3. Bazı Eklerin ve Kelimelerin Yazımı ( De, Ki, Mi vb.)
  4. Kısaltmaların Yazımı
  5. Sayıların Yazımı
PDF boyutuna ve internet hızınıza göre yükleme biraz geç olabilir. 
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 

Türkçe ve Edebiyat yönetimi.