UYARI: Facebook ve Instagram üzerinden gelenler, PDF'leri indirebilmek için sağ üstteki "üç nokta"ya basarak "tarayıcıda aç" (chrome, safari vb.) tuşuna tıklamalıdır. Facebook veya Instagram tarayıcısından Google Drive indirme yapmamaktadır.

Fiiller, Fiilde Kip, Fiilde Yapı | PDF


İş, kılış, hareket bildiren kelimelere “eylem” adı verilmektedir. Her eylem, içerdiği anlama göre ayrı başlıklar altında incelenir.

Anlamlarına göre fiilleri iş/kılış, durum, oluş fiilleri olarak 3 ayrı başlıkta inceleyebiliriz. Konu çalışma metninin tamamı, aşağıdaki PDF dosyasında yer almaktadır. Google Drive üzerinden indirebilirsiniz. Yakın zamanda metin olarak da sitede okunabilir şekilde yer alacaktır.

 
Hazırlayan: Melih ÖZDAMAR
Bu konuya ait çevrim içi soruları edebiyatveturkcesorubankasi.com'da bulabilirsiniz.
İçeriklerimiz, pdf anlatımlar dahil, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nca korunmaktadır. Telif haklarının herhangi bir şekilde ihlali, başka yerlerde isimsiz yayımlanması, çeşitli kitap kaynaklarında izinsiz yer alması, içeriğin izinsiz kopyalanıp başka bir isimle tanıtılması vb. ile yapan kişi, kişiler veyahut kurumlar hakkında gerekli işlemler başlatılacaktır. 
 Türkçe ve Edebiyat yönetimi.

0/Yorumlar